• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie sporo informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w wielkich aglomeracjach. Takie informacje są bardzo martwiące. Ci z nas, którzy choć trochę myślą perspektywicznie są zmuszeni przyznać, że taki stan nie powinien być bagatelizowany. Jeśli każdy przeanalizował w jaki sposób może sam przysłużyć się do spowolnienia tworzenia zanieczyszczeń, to dylemat w zasadniczej mierze zostałby rozwiązany. Co warto wziąć pod rozwagę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze mieszkania?

Miał to nieodwołalnie nieekologiczny opał. Czym warto go zamienić? Wiedziałeś o wspaniałych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet a także pellet wytwarzany jest z wiórów drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale służy do ogrzewania w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie likwiduje się kolejnych obszarów lasu, raptem zużytkowuje się obrzynki. W takim układzie nie dewastujemy środowiska! Taki opał odróżnia wysoka wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niebywale czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach online można zakupić pellet i brykiet wytworzony z różnorakich gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wytworzony z trocin drzewa dębowego.

Reasumując powyższe czynniki należy przypominać sobie o czystym powietrzu. Wtedy zawsze dopasujemy opał do aktualnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.